پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری اولین جلسه هم اندیشی گروه های مطالعاتی توسعه ارتباطات ( ITU-D ) و برنامه ریزی برای اجلاس آتی

به منظور هماهنگی بین دستگاه های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف حضور فعال و موثر و نیز تلاش برای حفظ جایگاه های بین المللی و ارتقای آن در گروه های مطالعات توسعه ارتباطات ( ITU-D )، اولین جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی در روز شنبه مورخ 22/4/1392 با دعوت از نمایندگان شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سازمان فناوری اطلاعات و به میزبانی اداره کل امور بین الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.
آقای مهندس هومن مهرعلیزاده، مسوول ساماندهی گروه های مطالعاتی ICT در وزارت ارتباطات در سخنان خود با اشاره به اینکه در اجلاس گذشته WTDC، گروه اعزامی از کشور جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب جایگاه نایب رییسی گروه مطالعاتی ITU-D,SG2 شده است و هدف گذاری کلان تشکیلات، حفظ و ارتقای این جایگاه به ریاست گروه مذکور است، اظهار داشت: احراز پست های ریاست و نایب رییسی گروه های مطالعاتی فعالیت علمی گسترده و حضور فعال و دائمی در اجلاس های بین المللی را می طلبد و تمام مساعی وزارت ارتباطات نیل به این اهداف عالیه است که از سوی دیگر در بندهای اصلی برنامه پنجم توسعه کشور نیز به عنوان تکالیف حوزه بین الملل وزارت ارتباطات بر آن صحه گذاشته شده است.
وی افزود زمان زیادی تا جلسه بین المللی آتی گروه مطالعاتی ITU-D باقی نمانده است ولی در همین زمان کوتاه نیز تهیه اسناد علمی و ارسال آن به اجلاس میسر است. لذا ستاد وزارت در نظر دارد تا با برگزاری جلسات هم اندیشی و برنامه ریزی برای حضور موثر در برنامه مذکور، از پتانسیل های علمی مجموعه برای تهیه اسناد علمی بهره مند شود.
آقای مهندس مهرعلیزاده، مسوول برگزاری جلسات گروه های مطالعاتی ITU-D اعلام کرد کلیه دستگاه های تابعه در قبال پیشبرد اهداف عالیه گروه های مطالعاتی مسوول هستند و فعالیت گسترده در این گروه زمینه ساز حضور قوی در اجلاس جهانی توسعه ارتباطات ( WTDC ) خواهد بود.
جلسه آتی گروه مطالعاتی ITU-D از تاریخ هجدهم تا تا بیست و نهم شهریورماه سال جاری و در مقر اصلی سازمان جهانی ارتباطات ( ITU ) در کشور سوییس برگزار خواهد شد.
۱۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۶
تعداد بازدید : ۲,۰۴۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید